Вести 2023.

Светски дан детета у ИО Моравац

svetski dan deteta moravac 2 SmallСветски дан детета обележен је у ИО Моравац с намером да укаже на обавезу друштва и појединца да раде у корист деце.
Како одолети изазовима модерног времена у којем се деца радије окрећу дигиталној технологији? Понудили смо као паметнији избор сликовнице, књиге које подстичу њихову радозналост и обогаћују њихово детињство. Читајмо!
Ученици свих разреда су посетили предшколце и читали им басне, бајке, песме како би им развијали љубав према књизи, читању и како би окупили породицу (родитеље, баке и деке и унуке...).
Неколико ученика је научило поздраве на различитим језицима света и тако послало поруке вршњацима из других земаља.
А неки су припремили и луткарску представу и драматизовали бајку Пепељуга.
Сви заједно, удружени и сложни послали су поруку да је важно бити дете и да је другарство међу децом изнад свих неспоразума.
Више слика можете видети на нашој ФБ страни!

svetski dan deteta moravac Small