НОВИНАРСКА СЕКЦИЈА

НАША ТВNovinarska sekcija3 Small

Новинарску секцију у ОШ " Вук Караџић" у Житковцу чине:

координатор Данијела Милчић Ђошић, наставница српског језика и књижевности,Јелена Џонић, наставница географије,Даниел Петровић, мастер информатичар,ученице 6.разреда Лана Здравковић и Нина Недељковић,ученице 8. разреда Василија Митић и  Лана Крстић.

novinarska 2 Small

Novinarska sekcija Small

ЦИЉЕВИ:

- на другачији, занимљив начин пратити догађаје и активности у школи или у вези са школом;- вежбати са ученицима јавни наступ;- промовисати новинарско занимање као облик професионалне оријентације;- користити са ученицима, наставницима и осталим запосленима овај вид комуникације.

НАЧИН РАДА:Чланови редакције се договарају о темама, бирајући их према актуелности. Потом се прави план реализације, снимање и монтажа.
 САРАДЊА:Сарадња се остварује и са учитељицама/учитељима и ученицима нижих разреда, тако да су и они стални сарадници.
 Редовна је рубрика инервју са учеником и радником месеца, остали прилози бирају се према актуелности.