Вести 2023.

⛪ НА КЛИК ДО ПРАСКОВЧЕТА ⛪

klik do praskovceta SmallДанас је у мултимедијалној сали приређен креативан приказ завршних активности и продуката пројекта "Прасковче-портал прошлости и будућности", ученика и наставника наше школе. У пуној сали, уз подршку ученика, њихових родитеља и наставника, представљен је филм о пројектним активностима који носи важну поруку о значају очувања и неговања наших вековних светиња у блиској околини.
Осим што су истраживали прошлост краја, у оквиру треће радионице, ученици су развијајући способности критичког мишљења, осмишљавали изглед манастира и околине у будућности, кроз 40-50 година. Продукти ове радионице били су приказани у виду изложбе.
У пројекту је учествовало 17 ученика трећег и четвртог разреда, као и веома важна вршњачка подршка у виду 4 ученика петог и шестог разреда.
Пројекат ће као пример добре праксе бити објављен у приручнику и на сајту Библиотеке + уз подршку МП и уједно учествује у научном истраживању везаном за препознавање талентованих ученика кроз пројектно учење.
🏫 Екипа која је реализовала овај двомесечни пројекат:
ученици 3/2, 3/4, 4/4, 5. и 6. разреда.
🎓 Наставници:
Весна Станисављевић
Маја Нешић
Миша Поповић
Лазар Пешић
Данијела Стефановић и
Даниел Петровић као техничка подршка на пројекту.
klik do praskovceta2 Small
klik do praskovceta3 Small