СТОП НАСИЉУ - УВЕК И СВУДА

stop nasilju nad zenama SmallНаша школа је другу годину заредом започела 16 дана активизма на веома јединствен начин. Преко зум платформе нам је у госте дошла Vedrana Lacmanović , велики борац за права жена, родну равноправност и борбу против насиља над женама. Она се придружила из Лондона да би са нама поделила своје искуство, да нам скрене пажњу на статистику када је у питању насиље над женама. Ученици наше школе, ученички парламент и тим за новопридошле ученике и вршњачку подршку пажљиво су пратили предавање и пренели нека своја искуства у интеракцији са Ведраном. И овога пута школа је имала несебичну помоћ НВО Нада из Алексинца и педагошког асистента Наташе Петровић.
Ученици осмог разреда читају своје песме инспирисане глобалном манифестацијом 16 дана активизма, чији смо и ми део.
Хвала Ведрани на одговору.

stop nasilju nad zenama2 Smallstop nasilju uvek i svuda2 Small