Активност у оквиру школског пилот пројекта "Школа и предузетништво"

IMG 44db3232a113faed34e58f01899eedbc V COLLAGEУчитељица Оливера Павловић је са својим ученицима  III4 одељења узела учешће у пилот школском пројекту Школа и предузетништво на тему Зелена архитектура.  На часу српског језика у оквиру теме Језичка култура ученици су писали писмо другу Како да сачувамо планету. На часовима ликовне културе ученици су комбинацијом природних и вештачких материјала направили здраву животну средину у учионици-Зелено око нас (дрвеће у мом крају).На часу природе и друштва ученици су гледали едукативни цртани филм аутора Стива Катса, кроз који је повучена снажна порука како човек,његов немар и себичност утичу на природу. Ученици су садили билјке, осликавали камење и правили макете кућа. Целокупна активност заокружена је прављењем мапе ума под називом Заштита животне средине и изложбом радова у холу школе у Моравцу.