Млади горани из наше школе

Vesna 3Дана 07.10.2020. у организацији Покрета горана Србије ученици одељења 6-3 Милица Митровић, Уна Миленковић и Дарко Младеновић са својом наставницом биологије а уједно и одељенским старешином Весном Милановић, учествовали су у раду горанске радионице у једном од нишких расадника. У оквиру наведених активности, наши ученици заједно са вршњацима из Ниша, Пирота, Сврљига и Прокупља едуковани су о пошумљавању, значају шума, подизању ветро заштитних појасева, врстама дрвећа, о акцијама и активностима Покрета горана Србије. Једна од еколошких порука овог покрета је ,,Посади и ти своја три дрвета'' , јер три одрасла дрвета обезбеђују кисеоник за животни век једног човека.

Након радионице у Нишу, следи радионица такмичарског типа, која ће се одржати 24.10.2020. у Београду. Учешћем у раду горанске радионице у Нишу, наши ученици су постали припадници Покрета горана Србија.

Vesna

Vesna 2