ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПОЕЗИЈЕ

Dan poezije2 Small21.март, Светски дан поезије обележили смо у друштву гошћи, песникиња и професорки. Наиме, школска библиотека, у сарадњи са стручним већем српског језика, организовала је интерактивно дружење ученика 5. и 7. разреда са Александром Стојаковић, професорком српског језика у школи ТШ ,,Прота Стеван Димитријевић“ и Маријаном Милошевић, професорком биологије у поменутој техничкој школи и Алексиначкој гимназији. Обе гошће су чланице књижевног клуба ,,Велимир Рајић“ у Алексинцу и имају објављене збирке песама. У разговору са ученицима, оне су причале о својим песничким почецима, читале стихове, објашњавале како од идеје настане збирка песама и како та збирка доспе пред читаоце. Чули су се стихови и наших ученица осмог разреда, Бојане и Наталије, а на крају су сви присутни заједно покушали да напишу песму на тему ,,Вода“.

Dan poezije3 Small