Бронзана медаља за нашег златног Андрију!

Andrija ZivadinovicУ суботу 29. априла 2017. године, у основној школи "20. октобар" у Београду одржано је јубиларно 50. Државно такмичење из математике у организацији Министарства просвете Републике Србије и Друштва математичара Србије. На овом престижном такмичењу, треће место и бронзану медаљу освојио је Андрија Живадиновић, ученик 6. разреда наше школе. Наш млади математичар је учешће на Државном такмичењу изборио изванредним резултатом на Окружном такмичењу (2. место у Нишавском округу). Андријин предметни наставник је Јелена Видановић Стевановић. Подсетимо још и да је на Републичком такмичењу "Мислиша 2017", које организује Друштво математичара "Архимедес" из Београда, а које је одржано 23. априла 2017. године у Београду, наш Андрија је за освојених 19 од 25 поена награђен Похвалом. Честитамо Андрији на постигнутим резултатима и пожелимо још много медаља у даљем школовању.