Успех младих горана из наше школе

20201027 114048У оквиру реализације пројекта ,,Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих ", Покрет горана Србије у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде организовао је у Београду 24. октобра ове године Завршну горанску радионицу такмичарског типа. На овој манифестацији учествовало је 30 екипа са по три ученика шестог разреда из целе Србије. Ученици наше школе - Милица Митровић, Уна Миленковић и Дарко Младеновић (одељење 6/3) предвођени наставницом биологије Весном Милановић, освојили су 3. место и тиме постигли запажен успех. Награда за три првопласиране екипе је боравак од седам дана у неком од еко кампова едукативног карактера. Овог пута је то ,,Школа лековитог биља", 20201027 115329на Копаонику.                                  Покрет горана Србије је најстарија и највећа еколошка организација у Србији и на Балкану. Основан је 24. октобра 1960. године. Уз гесло ,,Србија без голети ", своје прве активности започео је на брду Чачалица, изнад Пожаревца. Ове године, завршном горанском радионицом Покрет горана Србије обележио је 60 година свог постојања.