Дигитално насиље- превенција и реаговање у основној школи

mladenДана  03.11.2016, психолог школе  Младен Анђелковић, уз асистенцију педагога, Лидије Токић , заинтересованим наставницима су одржали презентацију на тему ,,Дигитално насиље – превенција и реаговање у основној школи.“ Презентација је била информативна и садржајна. Тема је врло актуелна и доприноси да се унапреде теоретска и практична знања свих актера у образовању (наставници, ученици, родитељи), и ради на превенцији и спречавању дигиталног насиља које је веома присутно међу ученицима. Презентација, са низом примера (кратких трејлера, промотивних спотова) на очигледан начин указује на све могуће последице дигиталног насиља. Највише пажње у свом есеју је посвећено превентивним активностима школе на спречавању дигиталног насиља уз многобројне примере и савете за ученике, наставнике и родитеље.